Dziś 14 października 2015r. telewizyjne dzienniki podały informację, że za atakiem hakerskim na Urząd miasta i Gminy w Jaworznie w wyniku, którego kwota ok 1 miliona zł została przez pracownika tego urzędu przelana na podmienione konto stało dwóch studentów z Warszawy. 

 

13 stycznia 2015 roku ujawniono, że Urząd Miejski w Jaworznie padł ofiarą przestępstwa internetowego na koncie Gminy. W trakcie realizacji jednego z przelewów bankowych doszło do kradzieży. O zdarzeniu natychmiast poinformowana została Policja i Prokuratura, które prowadzą w tej sprawie dochodzenie. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na tym etapie nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych wyjaśnień

Oświadczenie Sebastiana Kusia, rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Jaworznie

Atak prosty - najpierw mail z koniem trojańskim a później wędrówka pieniędzy po różnych kontach bankowych. Jak ustalili dziennikarze TVN24 a podał te informacje portal warszawawpigulce.pl,  że to nie jedyna kradzież studentów. Hakerzy wybierali małe gminy w Rząśni, Gidle, Błażowej i Belsku Dużym. Łącznie ich łupem padło 2 mln zł.

Audyt

Wyprzedź incydent  -  zleć nam audyt. Poprawimy bezpieczeństwo teleinformatyczne Twojej firmy oraz  danych znajdujących się w zasobach struktur IT za Twoją bramą internetową. 

Pamiętaj że ...

Najczęstsze przyczyny utraty danych:

  • Błąd człowieka
  • Awaria sprzętu
  • Awaria źródła zasilania
  • Uszkodzenia nośników
  • Błędy oprogramowania

O firmie

Zajmujemy się doradztwem informatycznym. Specjalizujemy się w ochronie danych osobowych i systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji. Audytujemy i wdrażamy systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z wymogami normy PN-ISO/IEC 27001

Adres

ul. Plażowa 25
62-070 Zborowo
Gmina Dopiewo

Telefon

+48 601706566

Czekamy na Twoje pytania

Real Time Web Analytics