Jak podaje portal radomsko.naszemiasto.pl

Autor: mk

źródło: Polska Dziennik Łódzki

Hakerzy znajdują coraz to nowsze sposoby na przywłaszczenie sobie pieniędzy z cudzego konta. Ofiarą padł Urząd Gminy w Gidlach, ale narażeni są wszyscy użytkownicy internetowych kont

Kradzieże z internetowych kont są coraz bardziej powszechne i niestety, trudno wykrywalne. Na policję zgłaszają się kolejni poszkodowani, a banki niechętnie zwracają pieniądze. Co jest przyczyną? Naiwność, czy może niewystarczające systemy zabezpieczające strony internetowe banków? Czy można ustrzec się przed kradzieżą? Policjanci tłumaczą, że nie ma jednego sposobu na to, by nie stać się ofiarą oszustwa, bo przestępcy stosują różne mechanizmy, których rozpracowanie nie jest łatwe.

Jak się dowiedzieliśmy, także radomszczańscy użytkownicy internetowych kont w bankach tracili różne kwoty, od kilkuset złotych do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy. Jak twierdzą śledczy, prawdziwi "profesjonaliści" za cel wzięli sobie konta Urzędu Gminy Gidle i podległych gminie instytucji. Radoszczańska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży aż 317 tys. złotych, które miały zniknąć z kont w lutym tego roku.
Krystyna Kubasiak, nie chce komentować sprawy. Przyznaje jedynie, że rzeczywiście gmina padła ofiarą cyberprzestępstwa.

 

czytaj cały artykuł

Audyt

Wyprzedź incydent  -  zleć nam audyt. Poprawimy bezpieczeństwo teleinformatyczne Twojej firmy oraz  danych znajdujących się w zasobach struktur IT za Twoją bramą internetową. 

Pamiętaj że ...

Najczęstsze przyczyny utraty danych:

  • Błąd człowieka
  • Awaria sprzętu
  • Awaria źródła zasilania
  • Uszkodzenia nośników
  • Błędy oprogramowania

O firmie

Zajmujemy się doradztwem informatycznym. Specjalizujemy się w ochronie danych osobowych i systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji. Audytujemy i wdrażamy systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z wymogami normy PN-ISO/IEC 27001

Adres

ul. Plażowa 25
62-070 Zborowo
Gmina Dopiewo

Telefon

+48 601706566

Czekamy na Twoje pytania

Real Time Web Analytics